Skip to content

Vaseline

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

VaselineCilt bakımının günümüzde artık çok yaygın hale gelmesi pek çok yeni markanın ortaya çıkmasına ve dermokozmetik ürünlerinin çok talep görmesine neden olmuştur. Ancak bazı markalar son derece köklü bir geçmişe sahiptir. Vaseline markası da bunlardan biridir. Hatta marka ülkemizde o kadar ünlü bir marka haline gelmiştir ki vazelin olarak bilinen ürünlerin genel adı olmuştur. Markanın geçmişini incelediğimizde bilimsel gelişmeleri anlık takip eden ya da öncüsü olan, her zaman bulunduğu dönemin en başarılı ve aynı zamanda en ekonomik ürünlerini sunan bir marka olduğunu görmekteyiz. Bu nedenle her fiyat aralığındaki ürünlere kafa tutabilecek kadar güçlü olan ürünleri ile vazelin çok tercih edilen markalardandır. Vaseline markasının en önemli üstünlüğü ise cildi çok iyi anlaması ve her zaman sağlıklı bir cilt dengesi için uğraş vermesidir.

1859 yılında biraz da şans eseri keşfedilen bir bileşen 1870’lere gelindiğinde yaygın olarak satılmaya başlanmış ve Vaseline markasının temelleri atılmıştır. Sadece 10 yıl sonra tüm ABD başta olmak üzere pek çok farklı ülkede de tercih edilen bu ürün artık cilt bakımında standart olarak kullanılıyordu. Markanın sunmuş olduğu ürün o kadar etkiliydi ki kuruluşundan sadece 40 yıl sonra o dönemde çok nadir olarak görülen bir iş yaparak pek çok farklı kıtada üretime başladı.

Markanın günümüzde yeni nesil ürünleri farklı ürün serilerinde satılmaktadır ve farklı amaçlar ile ilgi görmektedir. Markanın sunmuş olduğu bakım özellikle cildin nem dengesini sağlamak ve cildin dengesini mükemmelleştirmek için ideal olduğundan dolayı tercih edilmektedir. Markanın global gücü sunmuş olduğu çok kaliteli ürünleri çok ekonomik fiyatlar ile sunma şansı vermektedir. Vazelin geniş ürün ailesi ile farklı tip talepler için ürünleriyle dikkat çeker.

Markanın ürünleri ile eşit fiyatta ancak üst kalitede gösterilebilecek bir marka bulmak neredeyse imkansız iken ürünleri çok daha pahalı olan markaların çoğundan net bir şekilde üstündür. Vaseline benzersiz bileşimi ile halen en çok tercih edilen markalardan biri olarak piyasada yerini korumaktadır.

BENZER