Skip to content

Mustela ile Bebeklerin Hassas Cildine Bakım Yapın

Mustela ile Bebeklerin Hassas Cildine Bakım Yapın
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mustela ile Bebeklerin Hassas Cildine Bakım YapınBebeğinizin cildini temizlerken kullandığınız şampuanlar, sabunlar ve losyonların içerisinde kimyasal maddeler olabilir. Bu zararlı maddeler bebeklerin cildini tahriş ederek ya da hasara uğratarak ciddi problemlere yol açabilir. Bunun önüne geçmek için paraben ve ftalatlar gibi maddeler içermeyen ürünler kullanmalısınız. Bebekler için tasarlanmış ürünler risksiz olduğunu düşünseniz bile sorun çıkarabilir. Tahriş edici potansiyel maddeler veya alerjen katkı madde içeren ürünler egzama gibi cilt tahrişlerine neden olabilir. Bebeğiniz için kullandığınız ürünlerin içerisinde kimyasal madde içermesini istemiyorsanız. Sizin için iyi bir haberimiz var. Mustela ürünleri içerisinde hiçbir kimyasal madde içermediği için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Krem, sabun, şampuan ve losyon gibi ürünleri içeriği hassas bebek cildine uygun formüle edilmiştir. Bu sayede bebeğinizin cildine zarar vermeden bakım yapabilirsiniz.

Hassas Ciltli Bebekler İçin Bakım

Birçok bebek cildi tahrişe eğilimlidir. Genellik endişe edilecek bir durum yoktur. Yaşamın ilk yılında bebekler sıcaklıkta ağlamada, yabancı yüzeylerle ve materyaller ile temas girdiğinde ciltlerinde lekelenmeler görülebilir. Bebeğinizin cildini aşırı duyarlı olduğu fark ederseniz mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Parfüm içerikli ürünler bir takım kimyasal maddeler içerdiği için alerjik reaksiyonlara be iritasyona neden olmaktadır. Triklosan içeren antibakteri sabunlardan kaçının. Çoğu zaman bebeğinizi temizlerken sabun bile kullanmamanız gerekebilir. Bebeğiniz 2 ile 4 haftalıkken parfümsüz ve alkolsüz bebek mendilleri deneyebilirsiniz. Bu mendilleri Mustela markasında bulmak mümkündür. Yeni doğan bebekleri yıkarken sabun ya da şampuan kullanmaya gerek yoktur. Bunun yerine ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bebekler çok etkili doğal savunmalara sahiptir. Onları yıkamak bu koruyucuları çıkartabilir.

Bebeklerin Sağlığı İçin Mustela Kullanın

Çok kuru ve atopik eğilimli ciltler için formüle edilen Mustela Stelatopia Milky Bath Oil yüz ve vücut bakımı için uygundur. Kuruluk, aşırı kızarık ve enflamasyon sorunu olanlar için ideal bir üründür. paraben içermediği için cilde zarar vermeden temizleme imkanı sunar. Bebekler büyüdükçe vücudunun belirli bölgelerinde yaralar görülebilir. Boyun, dirsek, diz ve bilek gibi ciltte kırmızı benek oluşabilir. Ayrıca sızlama gibi kabarcıklarda görülebilir. Bu sorunu önlemek ve hafifletmek için Mustela Stelatopia Cleansing Cream kullanarak bebeklerin cildi için gerekli bakımı yapabilirsiniz. Parfüm, sabun ve paraben içermediği için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ayrıca tahriş ve kaşıntılar için uygundur. Her bez değişiminde sonra kullanılan ve alkol içermediği için cilde hiçbir zararı olmayan Mustela Facial Cleansing Cloths bebeğinizin cildini temizlerken aynı zamanda nemlendirir ve yumuşaklık sağlar. Alerjik reaksiyonu minimuma indirmek için hipoalerjenik olarak formüle edilmiştir. Papatya, buğday ve Hindistan cevizi yağı ile saçları ve vücudu nemlendirerek temizleyen Mustela Baby Shampoo göz yakmayan özelliği ile en hassas saç ve cilde uygun formüle edilmiştir. Ayrıca günlük bakım için uygundur.

Bebeğinizin Çok Hassas Cildini Rahatlatır ve Korur

Kızarık eğilimli ve aşırı reaktif cilde sahip bebeklere dikkat edilmesi gerekir. Neyse ki, Mustela çok hassas içeriğe sahip ürünleri ile kızarıklığı, karıncalanmayı ve sızdırmazlığı hafifleten ürünlerle bebeğinizin nemlendirilmesi, temizlenmesi ve banyosu için kusursuz cilt bakım ürün serisi sunmaktadır.

BENZER