Skip to content

La Roche Posay Lipikar Stick Ap

La Roche Posay Lipikar Stick Ap
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Atopik eğilim gösteren ve aşırı kuru ciltlerde meydana gelen kaşıntı ve tahrişi anında yatıştırmak için formüle edilmiş La Roche Posay Lipikar Stick Apl Yoğun Nemlendirici, bebek çocuk ve yetişkinlerin kullanımına uygundur.

Kaşınma dürtüsünü anında gideren ve kuru ciltlerdeki alevlenmeleri yatıştırır. Yüksek toleranslı formülü vücudun herhangi bir yerinde (göz kapakları dahil) güvenlidir.

Atopik Cilt Nedir?

Atopik cilt tipi her yaşta görülen bir cilt rahatsızlığıdır. Çoğunlukla kızarıklık ve kaşıntı olarak kendini göstermektedir. Genetik ve çevresel faktörlerin etkisi ile oluştuğu düşünülebilir. Kronik bir rahatsızlık olduğundan gerekli önlemlerin alınarak tedavilerin yapılması, farklı hastalıklara yol açmasını engeller. 

Atopik Cilt Tipi Belirtileri Nelerdir?

Atopik cilt tipi genellikle yoğun kaşıntı ile kendini gösterir. Özellikle el, ayak, dirsek ve diz kıvrımları, boyun, göğüs ve göz kapaklarında oluşan kahverengi ile kırmızı arasında bir renkte çizgiler ve lekeler, kaşıntıya sebep olur. Kimi zaman içerisinden sıvı çıkan kabarcıkların da oluştuğu görülür. Kaşıntıya bağlı olarak sızan sıvı, enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden rahatlatıcı ve nemlendirici kremlerle cildinize bakım yapmanız gerekir. Söz konusu belirtiler kişiden kişiye göre değişir ancak bu semptomların bir çoğuna ve aile öyküsüne de sahipseniz dermatoloğunuza başvurmalı ve gerekli tedaviyi uygulamalısınız.

Atopik Cilt Nasıl Tedavi Edilir?

Sağlıklı bir cilt sahip olduğu nemi korur ve zararlı bakterilere ve alerjenlere karşı savaşır. Bağışıklık sisteminiz ile doğru orantılıdır. 

Atopik cilt tipine sahipseniz vücudunuz bakteri ve alerjenlerden kolay etkilenir ve birçok farklı rahatsızlığı beraberinde getirir:

Uyku problemi, astım, pul pul dökülen bir deri, deterjan ve antibakteriyel temizlik ürünlerine karşı aşırı hassasiyet, açık yaralara bağlı oluşan enfeksiyon gibi. 

Atopik cilt problemi için kökten bir çözüm henüz geliştirilmemiştir. Ancak doğru cilt bakımı ve nemlendirme sayesinde kontrol altına alınır ve tedavi edilebilir.  

La Roche Posay Lipikar Stick Ap Yoğun Nemlendirici Nedir ve Ne İşe Yarar?

La Roche Posay Lipikar Stick Ap+ 15ml Yoğun Nemlendirici, Atopik eğilim gösteren, aşırı kuru ve hassas ciltlerde oluşan tahriş ve kaşıntıyı önler.

İçeriğindeki özel formüller sayesinde cildi nemlendirir, onarır ve bakım sağlar.

Stick formu cilde masaj hissi uyandırır ve cildi rahatlatır.

Taşıma kolaylığı sağlayan ambalaj formu sayesinde yoğun kaşıntı ve rahatsızlık hissettiğiniz her an uygulayabilirsiniz.

La Roche Posay Lipikar Stick Ap

La Roche Posay Lipikar Stick Ap Yoğun Nemlendirici İçeriğinde Ne Var?

NIACINAMIDE

B3 Vitaminin bir formu olan niacinamide, seramid ve lipidlerin onarımını sağlar. Seramidler ciltteki nemin tutulmasını dolayısıyla sağlıklı bir cilt bariyerinin oluşumunu destekler. 

Sağlıklı bir cilt için en önemli faktörlerden biri olan nem dengesi Niacinamide maddesi tarafından karşılanabilir. 

SHEA YAĞI

A ve E vitamini içeriğine sahip Shea Yağı, cilt bariyerlerindeki kolajen üretimini arttırmaya yardımcı olur. Böylece tahriş, kuruluk gibi problemler ortadan kalkar. Özellikle kuru ve hassas cilt bakımı için en önemli doğal bileşenlerden biridir.

AQUA POSAE FILIFORMIS (LA ROCHE POSAY TERMAL SUYU)

La Roche Posay’nin kaplıca suyundan elde ettiği özel patentli bakım suyu, cilt için faydalı bakterilerin gelişimini sağlar. Böylece kuru cildinizin ihtiyacı olan denge oluşur. Prebiyotiklerin artmasıyla beraber egzama ve diğer cilt rahatsızlıklarından zarar görmüş cildiniz yenilenerek sağlıklı bir görünüm kazanır. 

MADECASSOSİDE

B5 Vitamini ve Hyaluronik asit içeren Madecassoside, iç ve dış etkenlerden meydana gelen kuruluğu onararak pürüzsüz bir cilt sunar.

La Roche Posay Lipikar Stick Ap Yoğun Nemlendirici Kimler Kullanabilir?

Aşırı kuruluk ve kaşıntı gibi cilt problemleri yaşayan bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımı için uygundur. 

La Roche Posay Lipikar Stick Ap Yoğun Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Atopiye yatkın olan cildinizde kaşıntı hissinin arttığı yüz, el, dirsek ve dizlere gerektiğinde uygulayın. Yoğun ve katı yapısı sayesinde uyguladığınız bölgede masaj etkisi de sağlar.

Problemli cildinizin bakımı için La Roche Posay Lipikar Stick Ap+ ürünü ile beraber kullanılması önerilen;

La Roche Posay Lipikar Sydnet Ap

Çok kuru ve atopiye yatkın cilt tipleri için duştan başlayan bi bakım şarttır. Parfüm içermeyen ve pediyatrik kontrollerden geçen Lipikar Sydnet Ap+ duş jeli yüz ve vücudu nemlendirirken kaşıntı hissini de azaltarak rahatlık sağlar.

La Roche Posay Lipikar Baume Ap M

Sağlıksız ve problemli cilt bariyerini güçlendirir ve cildi rahatlatır. Yağlı ve yapışkan his bırakmadığı için de kullanım kolaylığı sağlar.

Duş esnasında La Roche Posay Lipikar Sydnet Ap vücut yıkama jeli ile temizledikten sonra vücudunuza ve yüzünüze uygulamanız önerilir. Gün içinde La Roche Posay Stick Ap nemlendiriciyi kaşıntı hissiniz oluştuğunda kullanabilirsiniz.

 

BENZER