Skip to content

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan 200 ml, tüm saç tipleri için formüle edilmiştir. Saçları hafifletir ve yumuşatır.

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan, sık kullanıma uygundur.

Maruz kalınan sert sulara rağmen saçınızın hafiflemesini sağlar. Alkol, paraben, silikon ve alerjenler içermez. Bu yüzden de günlük saç bakım rutinlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür.

Etkileri dermatolojik kontroller altında test edilerek kanıtlanmıştır.

Sert Suların Saça Etkisi

Sert su, kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller bakımından yüksek olan sudur. Sert suda, kullandığınız ürün ve kalsiyum reaksiyona girer. Bunun sonucunda saç derisinde kalıntılar meydana gelir. Fazla minerallerin birikmesi saçlarınızı ağırlaştırarak düz ve cansız bir görüntünün yanı sıra kırılgan ve kurumuş saç tellerine sahip olmanıza da neden olur.

Sert suya karşı saçlarınızı koruyamadığınız her bakımda saçınız soluklaşır ve rengini kaybederek donuk bir görünüme sahip olur. Ayrıca tatlı yağmur suyu ve filtrelenmiş sudan farklı olarak sert suyun köpürmesi daha zordur. Bu yüzden daha çok ürün kullanmanızı gerektirir.

Evinizde kullandığınız suyun “sert su” olduğundan endişeliyseniz bunun için belirli filtreleme yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Ancak bunu sağlayamayacak durumdaysanız ve hali hazırda zarar görmüş saçlara sahipseniz sert suda dahi etkili olabilen bakım ürünlerini kullanmanız gerekmektedir.

Saç derisinde biriken kalıntılara, bu kalıntılara bağlı olarak gelişen kaşıntı ve tahriş hissine ve kuru saç tellerinin tedavisine özel olarak formüle edilmiş saç bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan 200 ml Ne İşe Yarar?

Saçlarınızı sık sık yıkamanız gereken bir bakım rutinine sahipseniz Kerium Doux Extreme şampuan geliştirilmiş özel formülü sayesinde saçınızı korur, yumuşatır ve hafifletir.

La Roche Posay Doğal Termal suyu ile formüle edilmiştir. Böylece ilk kullanımdan itibaren saç derisinde rahatlama hissi oluşturur ve hissin kalıcı olmasını sağlar.

Saçınıza parlaklık verir ve beslenmesine yardımcı olur.

Saç derisinde iç ve dış etkenlere bağlı olarak büyüme gösteren mayalar, kaşıntıya ve rahatsızlık hissine yol açar. Kerium Doux Extreme şampuan kaşıntıyı önler ve kalıcı rahatlama sağlar.

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan 200 ml İçeriğinde Ne Var?

La Roche Posay Doğal Termal Suyu, mineraller ve selenyum gibi elementlerle formüle edilmiştir. İç ve dış etkenlere bağlı olarak zarar görmüş hassas saç derinizin rahatlamasına ve yatıştırılmasına yardımcı olur.

Sitrik Asit, saç derisinin bakteri oluşumuna karşı savaşmasını ve uzun süre canlı kalmasını sağlar.

Salisilik Asit, saçlarınızı yağdan arındırmaya ve akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Gliserin, kuru saç derisiyle savaşır ve saça yumuşaklık kazandırır.

Mantar aknesi saç köklerindeki mayaların aşırı büyümesi sonucu meydana gelen cilt problemidir. Dengesiz maya miktarı saç derisinde kaşıntıya, buna bağlı olarak da tahrişe sebep olur. Kerium Doux Extreme Şampuanın içeriğindeki Polysorbate 21, PEG-200 ve PEG-7 sayesinde mantar aknelerinin oluşumu engellenir.

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan Kimler Kullanabilir?

Normal veya hassas saç derisine sahipseniz ve saçınız sert sulara maruz kalıyorsa Kerium Doux Extreme Şampuanı kullanabilirsiniz.

Saç bakımında, saçlarınızı sıklıkla yıkamanızı gereken durumlar olabilir. Örneğin günlük yaşamınızda düzenli bir spor rutininiz varsa saçlarınızın da korumasını sağlamak için spor sonrası bakımını aksatmamalısınız.

Spor sonrasında saç derisinde biriken ter ve yağdan saç derisini arındırmak için Kerium Doux Extreme Şampuan kullanabilirsiniz. Bu sayede saç derisinin yağlanmasını ve zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan Nasıl Kullanılır?

  1. Saçınızı ıslatın.
  2. Saçınızın tamamının nemli olduğundan emin olduktan sonra saç derinize nazik bir şekilde masaj yaparak uygulayın.
  3. Daha sonra saçınızı iyice durulayın.
  4. Sık kullanım için uygun olan La Roche Posay Kerium Doux Extreme Şampuan’ın yanı sıra Kerium serisinden saç tipinize uygun olan diğer saç bakım ürünlerini de kullanabilirsiniz:
  5. La Roche Posay Kerium Ds Şampuan
  6. Saç derisi bakımında uzman dermatologlar tarafından klinik olarak kanıtlanmış etkilere sahip Kerium Ds Şampuan, saç derisinde sürekli tekrarlayan kepek problemini ortadan kaldırır.
  7. İçeriğinde Vitamin P kolajen dokusunun güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.
  8. 4 haftada etkisini görebileceğiniz bu ürünü hafta 2 defa ıslak saçınıza masaj yaparak uygulayın. Bu uygulama dışında tamamlayıcı ürün olarak La Roche Posay Kerium Doux Extreme şampuanı kullanabilirsiniz.

 

BENZER