Skip to content

La Roche-Posay Effaclar AI

La Roche Posay Effaclar Ai
La Roche-Posay Effaclar AI
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

La Roche-Posay Effaclar AI
La Roche-Posay’den Effaclar AI Breakout Corrector ile kusurları hedefleyin ve karanlık noktaları azaltın. Hassas uygulama, gözenekleri arındırmak için Niacinamide, peeling yapmak ve fazla kalıntıları gidermek için LHA solüsyonu ve cildi rahatlatmak için benzersiz Termal Kaynak Suyu ile formüle edilmiştir. İpeksi pürüzsüzlükte daha temiz, tazelenmiş bir cilt deneyimi yaşayın. Hassas veya yağlı ciltler için uygun olan bu bakım, gençleştirir ve izleri gözle görülür şekilde azaltır.

% 100 hipoalerjenik formül hassas ciltler üzerinde test edilmiştir ve yüksek konsantrasyonda markanın imzası olan Kaplıca Suyu içerir. Komedojenik olmayan ürün, minimum içerik ve koku ile formüle edilmiştir.

LHA tam olarak nedir?

LHA, beta-lipohidroksi asidin kısaltmasıdır, bu nedenle cilt bakımı şirketlerinin neden bu adı kısaltmaya karar verdiğini anlayabilirsiniz. Bir Salisilik asit türevi olan LHA, cilde keratolitik bir etki sağlayarak  akne ile mücadele bileşenine benzer şekilde çalışır. Bu keratolitik etki, ölü deri hücrelerini cilt yüzeyinden kaldırır, bu da gözeneklerinizin tıkanma ve yeni lekeler oluşturma olasılığının daha düşük olduğu anlamına gelir.

LHA’nın salisilik aside kıyasla pul pul dökülme için daha nazik bir bileşen olduğunu biliyoruz, ancak içerik tam olarak nasıl çalışıyor? Hem LHA hem de salisilik asit lipofiliktir, yani yağlarda, yağlarda ve lipitlerde çözünme eğilimindedirler. Kimyasal yapısı nedeniyle, LHA salisilik asitten daha lipofiliktir, bu da daha yavaş kimyasal aktivite ve daha yumuşak bir soyulma deneyimi ile sonuçlanır.

LHA sivilce için neden iyidir?

LHA bir keratolitiktir ve yeni mikrokomedonların oluşmasını önlemeye yardımcı olduğu için aknesi olanlar için harika bir haberdir. Bu, gelecekteki sivilcelerin önlenmesi için çok önemlidir çünkü mikro komedonlar, lekelere ve kusurlara doğru ilk adımdır.

Akneye eğilimli cilde sahip olanlar için LHA ile ilgili en güzel şeylerden biri, şu anda kullanmakta olduğunuz akne ilacı ile birlikte kullanılabilmesidir. Bazı insanlar, LHA’yı tretinoin gibi topikal tedavilerle birlikte kullanmanın aslında tedavinin etkinliğini hızlandırdığını ve yan etkileri daha katlanılabilir hale getirdiğini bile öne sürdüler.

Hassas cildiniz varsa LHA kullanabilir misiniz?

LHA ayrıca birçok tipik akne ile mücadele bileşeninden daha az asidiktir, bu nedenle hassas cildi tahriş etme olasılığı daha düşüktür. 5.5 pH ile normal cilt ile inanılmaz derecede benzerdir ve sonuç olarak cildin en hassasları tarafından bile tolere edilmesi muhtemeldir.

Anti-komedojenik ve antibakteriyel özelliklerinin yanı sıra keratolitik etkisi ve cildimizle doğal afinitesi ile; LHA’nın akne tedavisinde bu kadar heyecan verici bir bileşen olmasına şaşmamalı.

La Roche-Posay Effaclar AI Nedir?

La Roche-Posay Effaclar AI, bölgesel kusurlara ve lekelere yatkın yağlı cilde sahip olanlar için mükemmeldir. Bireysel kusurlar için hedefli bakım. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.

Etkili bir şekilde tek tek kusurları hedefleyerek görünümlerini azaltmaya ve kalıntı izleri önlemeye yardımcı olur. LHA’lar ve Niacinimide içerir.

Bu, daha net ve pürüzsüz görünen ve hissettiren ciltler için mükemmeldir. Kalan işaretler gibi kusurlar da gözle görülür şekilde azaltılır.

La Roche-Posay Effaclar AI Ne İşe Yarar?

Bölgesel kusurlara ve lekelere eğilimli yağlı cilt. Bireysel kusurlar için hedefli bakım. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir.
Etkililik – Görünüşlerini azaltmaya ve kalıntı izleri önlemeye yardımcı olarak tek tek kusurları hedefler. LHA’lar ve Niacinimide içerir.
Cilt daha net ve pürüzsüz görünür ve hissedilir. Kalan işaretler gibi kusurlar da gözle görülür şekilde azaltılır
Cildin yenilenme sürecini etkinleştirmeye yardımcı olur Kusurları derinden temizler kalıntı izlerini önlerken mükemmel homojen bir cilt yüzeyini geri yükler Paraben içermez ve komedojenik değildir.

La Roche-Posay Effaclar AI İçeriğinde Ne Var?

Niasinamid, kusurların evrimini durdurur.
Pirokton olamin ve glisasil kombinasyonu , kusurları yeniden emmek için cildi arındırır.
Mikro-peeling yapan LHA ve yatıştırıcı La Roche-Posay kaplıca suyu cildin yenilenme sürecini harekete geçirir.

La Roche-Posay Effaclar AI Kimler Kullanabilir?

Yağlı, leke eğilimli ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Yerel kusurlar için. Hassas ciltler için uygundur.

La Roche-Posay Effaclar AI Nasıl Kullanılabilir?

Düzelticiyi etkilenen bölgelere sabah ve akşam uygulayın. Makyaj altında kullanılabilir.

Ürünü incelemek ve satın almak için tıklayınız.

Cilt bakımına dair diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

BENZER