Skip to content

Kerastase hayat çimentosu ile hayat bulan saçlar

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

kerastase hayat çimentosuGeçmişten günümüze birçok konuda değişiklik meydana gelmiştir. Teknolojinin ve şartların değişmesiyle birçok konuda iyileşme ve de gelişme gözlenmiştir. Lakin değişmeyen bir konu var ise o da saçlara olan bakımdır. Kadınlar geçmiş de olduğu gibi saçlarına önem vermek de ve bakmaktadırlar. Değişen hayat koşullarıyla beraber saç konusun hiç değişmemiş değildir. Saç bakımı aynı oranda kalmamış, artmış ve yeni bakım ürünleri, bakım yolları ortaya çıkmıştır. Saçlar eskiye nazaran şartların değişmesiyle daha çok yıpranmaktadır. Eski saç bakım yöntemleri ve ürünleri gelişmiş, iyileşmiştir. Kadınların yanı sıra erkekler de artık saçlarına bakım yapmaya başlamışlardır. Ne kadar saçları uzun olmasa da saç dökülmesi problemlerine karşı bir yol arayışına girmişlerdir.

1964 yılında Loreal’in bir yan markası olarak geliştirilen kerestase markası, hedef kitle olarak kadınları seçmiştir. Fakat kadınların kendi kendilerine bakım yapmaları için değil, kuaförlerde yer alıp, kuaförde kullanılması için geliştirilmiştir. Çok eski yıllarda ortaya çıkmasına rağmen, günümüzde değerini hiç kaybetmemiş, başarıyı hala elinde tutan nadir markalardan bir tanesi olan kerastase, geliştirdiği ürünlerle çığır açmıştır. Yıllar boyunca eskimeyen kalitesine bir sürü başarı ve gelişim eklememiştir. Olumsuz bir gelişim kaydetmemiş, artan bir ivmeye sahip olmuştur. En çok tavsiye gören markalar arasındadır. Saç bakımı konusunda birçok marka, birçok ürün piyasaya sürmüştür. Fakat bunlardan hepsi aynı etkiyi ve kalıcılığı sağlamamaktadır. Kerastase bu etki kalıcı kılmayı başarmıştır. Düzenli bakım ve saç masajı ile çığır açmış, kuaförler tarafından bir numaralı bakım markası olmaya layık görülmüştür.

Bazı markalar her saç tipine uygulanabilen ürünleri piyasaya sunarken çoğu ürün değişik saç tipleri için üretilmektedir. Bunlardan bir tanesi de kerastase hayat çimentosudur. Çok ince telli saçlar için tasarlanan bu ürün saçı onarmakta, kalınlaştırmak da ve beslemektedir. Tepeden tırnağa bakım sağlayan kerastase hayat çimentosu içerisinde zararlı kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Daha çok doğal ürünleri tercih eden marka saç bakımından doğan hassasiyetleri de ortadan kaldırmayı hedeflemiştir. Yıpranmış, kırılmış saçların bir numaralı ürünü olan kerastase hayat çimentosu alerjik etki göstermemektedir. İnce telli saçları esas almasının yanı sıra normal veyahut da kalın telli saçlı kişilerinde kullandığı bakım serisinden biri olan kerastase hayat çimentosu doğal ürünleri esas alan nadir ürünlerdendir.

Kadınlar genellikle saçlarına bakmayı çok severler. Saç bakımının yanı sıra saçlarına uyguladıkları ekstra işlemlere de fazlasıyla önem verirler. Saçlarında yaptıkları her değişiklik onlar için bir artı, bir değişimdir. Gerçekten de öyledir. Kendilerine olan güvenin sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu yüzden birçok yöntem birçok tarz geliştirilmiştir. Fakat fazlaca olan değişiklikler saçları çok fazla etkilemekte hatta çoğu zaman saçın yapısını da bozmaktadır. Bu olumsuzlukları gidermek için geliştirilen kerastase hayat çimentosu, saçların eskisinden daha ışıltılı olmasına yardımcı olmaktadır.

Günümüzde teknoloji de çığır açılacak, bir devrin kapanıp yerine bir devrin kurulmasını sağlayacak birçok gelişme görülmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle keşfedilen internet sayesinde birçok konuda bilgi sahibi olma fırsatına erişmiş, birçok materyale sahip olma şansımız artmıştır. İnternet ortamında geliştirilen birçok online site sayesinde de ulaşamadığımız ürünlere çok daha kolay ve uygun fiyata ulaşım sağlanmıştır. Birçok online sitesi sayesinde ülkemizde bulunmayan birçok marka ve ürüne erişim kolaylaşmıştır. Bunlardan bir tanesi de  kerastase hayat çimentosudur. Genellikle kuaförlerde bulunan bu ürün, eczaneler de ve kozmetik ürün satan yerlerde bulunmamaktadır. Fakat online siteler sayesinde birçok online internet sitesinden bu ürüne hem uygun fiyata hem de kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Saç

http://www.sackolik.com/kerastase-ciment-thermique-isi-ile-aktive-olan-yeniden-yapilandirici-sut-125ml.html

BENZER