Skip to content

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak ve güneşin bilmediğimiz özellikleri nelerdir?

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Gün içinde isteyerek ya da istemeden de olsa güneşin altında belli bir zaman dilimi içinde kalmak zorunda olabiliriz. Bu süreçte güneşin zararlı ışınları olarak bilinmekte olan ultra viyole a ya da ultra viyole b ışınları cildimize zararlar vermektedir. Bu ışınlardan korunmak için güneş kremi, güneş losyonu kullanmak yeterli olacaktır. Lakin güneşten korunma ürünleri tercih ederken dikkat etmemiz gereken unsur tercih edilecek olan kremin faktör değeri ve ne kadar uzun süreli bir şekilde koruma sağlıyor olması ile alakalıdır.

Örnek verecek olursak siyahî bir vücuda sahip olmanız durumunda güneşin zararlı ışınlarından çok fazla etkilenmezsiniz. Bunun için 1-12 arası faktör değerine sahip olan güneş kremlerinden yararlanmakta fayda olacaktır. Lakin biraz daha açık cilt tonlarına sahip olmanız durumunda 12-30 arasın faktör değerine sahip olan güneş ürünlerini kullanmakta fayda olacaktır. Açık tenli ya da beyaz tenli bir cilt tipine sahip olmanız durumunda ise 30-50 faktör arasında güneş kremlerinden yararlanmak mümkün olacaktır.

Lakin çok açık tenli beyaz bir cilde sahip olmanız durumunda ya da güneşin zararlı etkilerinden çok hızlı bir şekilde etkilenecek olan bir birey olmanız durumunda direk olarak 50 faktör üzerinde bir ürün tercih etmek gerekecektir. Aynı zamanda da bebek ciltlerinin çok hassas bir yapıya sahip olması durumunda direkt olarak 50 faktör üzerindeki güneş kremlerini tercih etmek faydalı olacaktır.

Ekonomik fiyatlar ile satın alma imkânına sahip olacağınız ^ Güneş Koruma Ürünleri için sizlerde dilerseniz güneşin zararlı etkilerinden rahat bir şekilde korunabilirsiniz. Bugün birçok insan tarafından tercih edilmekte olan güneş ürünleri için marka değeri ve ürün kalitesi epey önemli bir konuma sahip olması ile bilinir. Tercih edilen ürünlerin köklü bir geçmişe sahip olması ya da bu ürünlerin içeriğinde nasıl bir değer içeriyor olması önemli bir yapıya sahip olacaktır.

Güneş kremi ürünlerinin ne gibi faydaları var?

Bu ürünlerin kullanımı ile beraber güneşin zararlı etkilerinden korunmak mümkün olmaktadır. Dolayısı ile kızarıklıkların oluşumunun engellenmesi, güneş yanıklarının oluşumunun engellenmesi, lekelerin giderilmesi, güneşin zararlı ışınlarından korunma gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Böylelikle çok rahat bir şekilde güneşin altında çalışmak ya da denize gitmek, yürüyüş yapmak vb. gibi aktivitelerde bulunmak mümkün olacaktır. Lakin güneş kremlerinin kullanımı esnasında göz ve göz çevresinde herhangi bir şekilde uygulama yapmamak gerekmektedir. Çünkü tercih edilecek olan güneş kremleri ile beraber belli bir zaman dilimi içinde koruma sağlamak mümkün olacaktır. Güneş kremlerinin içeriğinde alkol ya da paraben yer almamaktadır. Reaksiyonlara karşı koruyucu bir etkiye sahip olması ile bilinmekte olan güneş ürünleri derinlemesine etkili bir yapıya sahip olan hücre koruyucu olarak da bilinirler.

Biliyor musunuz?

güneş ürünleriGüneşin zararlı ışınlarından korunarak çok rahat bir şekilde d vitamini sentezlemeniz mümkün olacaktır. Tercih edilecek olan bu ürünler sizler için etkin bir koruma sağlamaktadır. Güneşin altında saatlerce yatarak d vitamini sentezlemek mümkün değildir. Çünkü tercih edilecek olan ürünler insanlar üzerinde etkin bir koruma sağlamaktadır. Cilt tipinize göre bir ürün seçerek çok kısa bir zaman içinde sizlerde güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Aynı zamanda bilinmesi gereken önemli bir şey var ki güneşin altında saatlerce yanmaya uğraşarak bronzlaşma eğiliminde olmamalısınız. Çünkü bronzlaşmak vücudun güneşin zararlı etkilerine karşı kendini korumaya alması durumudur. Ayrıca d vitamini sentezlemek için kış güneşi de insanlar için yeterli olmaktadır.

BENZER