Skip to content

Güneş Kremi

güneş kremi Günümüzde pek çok kişi çeşitli nedenlerden dolayı cilt sorunları yaşamaktadır. Pek çok etmen cildinizin zarar görmesine neden olan etmenler olarak her geçen gün etkisini arttırmaktadır. Bu etmenlerden biri de güneşin zararlı ışınlarıdır.

Güneş insan cildi açısından son derece ilgi çekici özelliklere sahiptir. Çünkü güneş ışınlarının bileşenlerinin bir kısmı insan cildi açısından son derece faydalı iken bir kısmı da insan cildi açısından zararlıdır. Bu nedenle de bir filtreleme işlemi gerekmektedir. Güneş Kremi olarak bilinen ürünler cildiniz üzerine gelen güneş ışınlarını filtreleyerek güneşin zararlı ışınlarının cildinize zarar vermesini engeller.

Cilt sağlığı son derece hassas ve önemli bir konudur. Bildiğiniz gibi insan cildinin üzerinde olumsuz etkilere sahip olan güneş ışınları cilt kanseri de dahil olmak üzere pek çok önemli sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bu nedenle sorun yaşamamak için gerekli önlemleri almalısınız.

Bu tip ürünler tercih edilirken öncelikle kısa süreli etkili ürünler tercih edilmemelidir. Bazı ürünler gün boyu bazı ürünler ise birkaç saat etkili olaraktır. Tercihlerinizi bu tip ürünlerden yana kullanmanız ve gerektiğinde ürünü tazelemeniz gerekir. Güneş Kremi seçerken dikkat edilmesi gereken konuların başında bu gelmektedir. Aynı zamanda çok önemli olan bir diğer konu da koruma faktörüdür. 30+ faktörlük bir koruma sizi pek çok duruma karşı korur. Ancak 50+ gibi çok daha etkili ürünler de bulunmaktadır. 30+ faktör üzerindeki ürünlerin etkisi tartışmalıdır.Bu nedenle sorun yaşamamak için ihtiyaçlarınıza yönelik ürünler tercih etmeniz gerekir.

Ürünün kullanım yeri de çok önemlidir. Örneğin sahilde tatilde kullanacağınız bir ürünle günlük olarak kullanacağınız ürün arasında farklar bulunmaktadır. Güneş kremi kullanmak her zaman çok önemlidir.

Bu tip ürünleri kullanmak için sadece yaz mevsimlerini seçmek çok da doğru bir mantık değildir. Çünkü güneşin etkileri kışın daha az da olsa devam etmektedir. Özellikle dağcılık yapanların bu tip durumlara çok daha dikkat etmeleri gerekmektedir. Güneş Kremi ürünleri talimatlara uygun olarak kullanılmalıdır.

BENZER