Skip to content

Güneş ışınlarından korunmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Güneş ışınlarından korunmanız gerektiğini biliyor musunuz?
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Özellikle yaz aylarında meydana gelen güneş ışınları cilt üzerinde bire bir olarak etkin bir zarar verici özelliğe sahip olması ile bilinmektedir. Bazı insanlar solaryuma giderek bronzlaşmayı ister ve güneşin etkileri ile bronzlaşmayı istemektedir. Lakin bu durum deriyi yaşlandırmaktadır. Elastikiyet özelliklerinin giderilmesini sağlamaktadır. Cilt ile ilgili olarak işlemlerin cildin ihtiyacı olacak nemliliği sağlayabileceğimiz ürünler ile başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Tercih edilecek olan günlük kullanıma uygun nemlendiricilerden farklı bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan cilt bakım ürünleri ya da güneş ürünleri veya güneş losyonlarının kullanımına özen göstermekte fayda olacaktır.

Güneşten korunmak için argan yağı ne işe yarar?

Argan yağı cilt yüzeyiniz üzerine uygulanması halinde etkin bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir. Besleyici bir özelliğe sahip olması ile bilinmekte olan bir üründür. Lakin güneşin zararlı ışınlarından koruyucu bir etki oluşturuyor olsa da tam anlamıyla başarılı olamıyor.

Aynı zamanda da argan yağı kullanımı ile beraber cilt üzerinde meydana gelmiş olan kırışıklıkların giderilmesini sağlamak mümkün olacaktır. Sivilcelerin giderilmesi için ya da cildinizin çok daha güzel bir hale gelmesi için önemli bir etkiye sahip olması ile bilinmektedir. Hamilelik sürecinde de argan yağı kullanımı ile beraber çatlak oluşumunun giderilmesini sağlamak mümkün olacaktır. Argan yağının kullanımı güneşin zararlı ışınlarından korunmaktan ziyade cildi besleyici özellikleri olarak değerlendirilebilmektedir.

Dolayısı ile birçok insan tarafından tercih edilmekte olan bu ürün ile beraber çok daha kısa bir zaman dilimi içinde cilt üzerinde meydana gelmiş olan tahriş ya da tahribatların giderilmesini sağlamak da mümkün olmaktadır. Sizlerde dilerseniz güneşin zararlı ışınları olarak bilinmekte olan ultra viyole a ışınları, ultra viyole b ışınları gibi zararlı etkilerden korunmak üzere güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Ancak güneş ışınlarından sonra argan yağı ile cildinizin çok daha iyi bir şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Güneş ışınlarının zararları nelerdir?

Güneş ışınları en temel olarak bilinen özellikleri ile cilt üzerinde bir takım yanıklar oluşturmaktadır. İnsanlar d vitamini sentezleyebilmek amacı ile güneş ışınlarının altında saatlerce yatmayı tercih ediyor olsa da bu doğru bilinmekte olan fakat yanlış bir uygulamadır. Güneşin zararlı ışınları altında kalan bireylerin ciltleri üzerinde hızlı bir yaşlanma süreci oluşmaktadır. Güneş ışınlarının etkileri ile beraber yanıklıklar oluşabilmektedir. Büyüme ve gelişme süreci yavaşlamaktadır. Deri göz diş ve diş eti sağlığı konusunda birçok sorunlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Güneş ışınlarının zararlı etkileri sonucunda cilt kanserlerinin oluşumu çok daha hızlı bir hale gelebilmekte ve cilt üzerinde var olan kötü huylu hücreler etkilerini gösterebilmektedir. Bireyler için yaşlanmayı sağlayıcı bir etkiye sahip olan güneş ışınlarından korunmak için üzerinde belli bir takım faktör değerleri bulunmakta olan güneş kremleri ya da güneş losyonlarından kullanmak gerekmektedir.

Hangi güneş kremlerini tercih etmemiz gerekiyor?

Güneş ürünlerinin tercih edilmesi durumunda genellikle cildinize en uygun ürünlerin kullanımına özen göstermekte fayda olacaktır. Bununla ilgili olarak bir örnekleme yapacak olursak bebek cildi üzerinde ya da güneş ışınlarından çok hızlı bir şekilde etkilenmekte olan bireylerin cildinde 50 faktör ve üzerindeki değerlerde güneş ürünleri tercih edilmesi gerekmektedir. Çok siyahî bir cilt tonuna sahip olan bireyler ise 1-12 faktör değerleri arasında ürünler tercih edebilir. Orta düzeyde bir bronz cilde sahip olan bireyler ise 12-30 faktör arasında ürünler kullanarak cildinin sağlığına önem vermeli ve güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. Cilt tipinize ve sorununuza uygun güneş ürünlerini dermokozmetik sayfasından ulaşabilirsiniz.

BENZER