Skip to content

Doğal Bakım için Nuxe Ürünleri

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

nuxe-parisNuxe markası Fransız bir kozmetik markasıdır aslında kozmetik de değil daha çok dermokozmetik dediğimiz alanda ürünler geliştirmesi ile bilinmektedir. Nuxe markası natural ve nuxe kelimelerinin birleşmesi ile bu ismi elde etmiştir.  İlham alınan natura kelimesinden de anlaşılacağı üzere, bu marka doğadan ve bitkilerden bilhassa da bitkilerin gücünden ilham almıştır. Bu da başarısının en büyük sırrıdır. Başarılı bir marka olmasının ikinci bir sırrı ise ürünlerini kendi klinik ortamlarında çok sıkı bir disiplin ile üretiyor olmasıdır. Ürünler gelişim süreleri içerisinde sıkıca takip edilir ve tüm gerekli testlerden geçirilir ardından bağımsız kuruluşlar tarafından onaya sunulur. Onay almasının sonunda ise satışa sunulur. Bu yüzden de herkesin gönlüne taht kurmuş ve herkesin de güvenini kazanabilmiş bir marka olmayı başarmıştır.

Nuxe Markası Geliştirdiği Ürünlerin İçeriklerinde Hangi Maddeleri Kullanmaktadır?

Daha öncede belirttiğim gibi Nuxe markası doğadan ve bitkilerin faydalı etkilerinden ilham almıştır. Bu yüzden de ürünleri yüzde doksan yedi gibi ciddi bir oranda bitkisel ve doğal içeriklerden oluşmaktadır. Bitki kökleri, ender rastlanan bitki özleri ya da bitki yaprakları bu ürünler içerisinde en çok kullanılan maddelerdir.  Bir diğer önemli içerikleri ise, ürünün özelliklerine uygun olarak seçilen fındık yağı, hodan yağı, tatlı badem yağı, sarı kantaron bitkisi, macadamia bitkisi ya da kamelya bitkilerinden biri ya da birkaçının karışımıdır. Bu bitkisel yağların özelliklerinden kısaca bahsetmek gerekirse de, badem yağı bilinen en besleyici bitkisel yağdır.

Nuxe

Özellikle tatlı badem yağı cilt bakımında ve saç bakımında kullanılan en önemli içerikler arasında yer almaktadır. Fındık yağı da aynı derecede besleyici bir yağdır ve içeriğinde kendiliğinden barındırdığı E vitamini de çok faydalı bir yağ olmasını etkileyen faktörlerden birisidir. Hodan yağı ise pek çok alanda etkili ve faydalı bir bitkisel yağdır. Örneğin selülitler ile savaşınızda, sivilceler ile savaşınızda, cilt çatlaklarınız ile mücadele ve cildinizdeki sarkmaları yok edip cildinizi sıkılaştırmak istediğinizde bu bitkisel yağ sizin kurtarıcınız olabilir. Nuxe markasına ait ürünleri incelemek isteyen okucularımız için http://www.dermokozmetik.com/nuxe-urunleri bu adresi tavsiye edebiliriz.

nuxe-urunleriMakadamia bitkisini yağı ise yine bir çeşit fındık türünden elde edilen bir yağdır. Bu yağ nemlendirici etkisi çok yüksek bir yağdır ve bu yüzden de kozmetik sektöründe çok fazla tercih edilir ve Nuxe markasının da hemen hemen her ürününde barındırılan bir yağdır. Son olarak da kamelya yağı ise cildinizin daha pürüzsüz ve daha yumuşak bir dokuya sahip olmanızı sağlayabilir. Bu etkisinin yanı sıra ise anti aging dediğimiz yaşlılık belirtilerini engelleme gibi bir etkiye de sahiptir. Tüm bunlar Nuxe markasının içerisinde bulundurulan besleyici ve doğal içerikler arasında olan maddelerdi. Şimdi de içerikte bulunmayan maddelerden biraz bahsedelim.

Nuxe markası her yaş grubuna ve her cilde hitap edecek ürünler geliştiren bir markadır ve bu yüzden de içeriklerinde hiçbir kimyasal madde bulundurmamaktadır. Yani bu ürünler kesinlikle alkol, paraben, sabun ya da parfüm gibi zararlı maddeleri içermezler. Parlak ve ışıltı veren bir yapıları olmasına rağmen kesinlikle silikon da içermezler çünkü genellikle piyasada bulunan çoğu kozmetik ürünleri, ürünlerin parlaklık vermesi için içerisinde silikon kullanmaktadırlar. Nuxe markası ise buna ve bu tür davranışlara hep karşı durarak doğal içerikli ürünleri savunmuştur. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki doğayı ve çevreyi bu denli seven bu marka, ürün ambalajlarını da geri dönüşüme uygun olarak üretmektedir. Bu da doğayı sevdiğine ve doğallığı savunduğuna en büyük kanıttır. Bunun dışında http://www.nuxe.com/en/ ilgili resmi siteden daha ayrıntılı bilgi edinebilir. Bunun yanı sıra yeni serili ürünleri de inceleyebilirsiniz.

BENZER