Skip to content

Cosmed ile Selülitlere Acil Müdahale

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

cosmedSelülik her kadının belirli dönemlerde başından geçiyor. Özellikle çalışan kadın için bu durum çok daha belirgindir. Bacaklarınızın arkalarında, yanlarında, kaçla kısmınızda bir süre sonra da kollarınızda dahi kendini gösterebilen bu durum çok can sıkıcı. Çözümü için ise bir diyet programına girmeniz gerekli. Kafeinden uzak durmanız, abur cubur tüketmemeniz, düzenli beslenmeniz gerekli. Hayatımın hiçbir alanında bunları beceremeyen biri olduğum için dermokozmetik alanında bana sunulan nimetlerden yararlanmaya karar verdim. Tam da bu kararı almışken bana http://www.dermokolik.com/ sitesi üzerinden 2 adet hediye gönderildi. Ürünler selülit ile alakalıydı ve ben hala aynı ürünleri tekrar tekrar alamaya devam ediyorum. Sizde markanın diğer ürünlerine bu site üzerinden ulaşabilir başka dermokozmetik markalar da bulabilirsiniz.

Cosmed markasının ürettiği 2 üründen yararlanarak selülit problemime müdahale etmiş bulunmaktayım ve şu anda etkisini fazlasıyla gördüğüme inanıyorum, görüyorum. Neden 2 ürün biri yetmiyor mu derseniz biri sorunu çözmeyi amaçlıyor diğeri ise selülit oluşumuna meğilli hücreleri kontrol altına alıyor ve engelliyor.

cosmed logo

Selülit; yağ hücrelerinin şişerek vücutta kötü görüntüler oluşturması. Buna portakal kabuğu diyenler de var tabii ama bence bu tanım durumu yeteri kadar tanımlamıyor. Bu bölgede kan dolaşımı azalıyor. Hücreler beslenemiyor. Ödem oluşmasına, erken yağlanmaya hatta bazen kas spazmları yaşanmasına dahi neden olabiliyor. Kadınlarda sık görülmesinin nedeni ise kadın bünyesinin yağ hücresinin yapısından kaynaklı olan bir durum.

İlk kullandığım ürün Cosmed markasının Anti Selülit Losyonu oldu. Tüm ciltler bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Önceden kullandığım selülit kremlerinde krem cildimin üzerinde kalırdı. Ancak bu losyonu sürdüğüm anda emildiğini hissediyorum. Bunun benim için anlamı losyonun gerçekten deri altında çalıştığıdır. Ürün yağ hücrelerini parçalıyor ve yeniden şekillendiriyor. Asıl işi selülitleri gidermek olsa da oluşumunun engellenmesi için de etkili bir ürün. Çok hızlı bir şekilde cildinizin alt tabakasına iniyor. Aynı zamanda yoğun bir nemlendirici özelliği taşıyor. Uyguladığınız yere dokunduğunuz anda bebeksi bir doku hissediyorsunuz. Son derece pürüzsüz bir his. Ürün kan dolaşımını artırıyor ve bu sayede cilt sıkılaşıyor.

Ürünü ister gece ister gündüz kullanın. Vücudunuza uygularken mutlaka aşağıdan yukarı hareketler ile sürmelisiniz. Dairesel bir uygulama yapmaya özen gösterin. Ürün hemen emiliyor ve asla yapış yapış bir his yaşamıyorsunuz. Benim için en iyi yönü bu oldu. Sürekli elimin altında bulunduruyorum. Üstelik fiyatı da çok uygun; 60,06 TL.

Bir diğer ürünü selülitlerimin yok olmaya başlaması ardından önlem amacıyla yine Cosmed markasından aldım. Bod Elixir Anti Selülit Serum’u markanın en sevdiğim ürünlerinden biri oldu. Serum olarak üretilmesi ise beni çeken ikinci yönü oldu. Selülit ile ilgili krem kullanımlarına inanan biri değilim. Cildinizin üzerinde duran bir tabaka bence deri altına nüfuz edemez, etse de yeterli olamaz. Ancak bu ürünler asla cilt yüzeyinde kalmıyor. Hemen emiliyorlar. Ürün yağ hücrelerini kontrol altında tutuyor. İki ürünü bir arada kullanmaya başladığımda selülitlerin çok daha hızlı bir şekilde kaybolduğunu gördüm. Ancak bu ürünü mutlaka ve mutlaka gece uygulamanız gerekli. Yine dairesel hareketler ile kullanacağınız ürünü düzenli kullanmanız çok önemli.

İki ürünü birlikte kullandığınızda etkiyi çok daha hızlı göreceğinize inanıyorum. Selüit kremleri kullanırken mutlaka düzenli bir uygulama yapmalısınız. Benim için problem tamamen ortadan kalktığında sadece engelleyici serumu kullanmayı planlıyorum. Serumun fiyatı ise; 63,18 TL.

İkisi de yaptığı işleme göre çok uygun fiyatlılar. Kullanmaya başladıktan sonra net bir şekilde değişimi gördüm. Özellikle baldır kısmında ve diz kısmında yaşanan incelmeler gerçekten yağların parçalandığının kanıtıydı bence.


Resmi Üreticisi:

http://cosmed.com.tr/anasayfa.aspx Cosmed markasına ait birçok bilgiye ayrıca resmi sayfasından ulaşabilirsiniz.

BENZER