Skip to content

Colastin Kolajen Elastin

colastin kolajen elastin
Colastin Kolajen Elastin
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Colastin; kolajen, elastin ve hyaluronik asit kompleksi ile Türkiye’de formüle edilmiş ilk nutricosmetic yani cildin işlevini ve yapısını desteklemeyi amaçlayan gıda takviyesidir. Colastin Kolajen & Elastin cilt, saç ve vücut sağlığınızı  destekler.

KOLAJEN VE ELASTİN ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Kolajen aslında vücutta doğal olarak bulunan, çoğunlukla bağ veya “lifli” dokularımızda bulunan bir grup proteindir. Aslında, insan vücudundaki protein içeriğinin yaklaşık yüzde 30’unu oluşturan, sahip olduğumuz en bol proteindir.

Elastin ayrıca bağ dokularında bulunan bir proteindir – ancak kolajenden farklı bir protein türüdür. Gerçekte elastik olma özelliğine sahiptir. Vücuttaki dokuların gerildikten veya büzüldükten sonra orijinal şekillerine “geri dönmelerine” izin vermekten sorumludur.

Cilt bakımında sık sık bu iki proteini duyarız çünkü cilde şeklini ve sıkılığını vermek için birlikte çalışırlar. Kolajen sertlik sağlarken, elastin cildin (örneğin bir ifade yaptığımızda olduğu gibi) gerilmesini ve ardından orijinal şekline dönmesini sağlar.

Kolajeni, cilde gücünü ve temelini veren çerçeve olarak düşünebilirsiniz, elastin ise cildin ifadeler nedeniyle gerildikten veya değiştikten sonra kollajenin verdiği güçle orjinal şekle dönmesini sağlar.
Kolajenin ana yararı güçtür. Güçlü liflerden oluşur ve cildin dış tabakasının üzerine sabitlendiği temeldir.

Elastin ciltte kolajen kadar bol değildir, ancak cilt işlevi için kritiktir. Kolajen lifler arasında üç boyutlu bir ağ oluşturarak cilde yumuşaklık ve elastikiyet sağlar.

Bu proteinler ayrıca deride farklı derinliklerde bulunur. Kolajen dermisin alt katmanlarında bol miktarda bulunurken, elastin cildin orta katmanında daha fazladır.

İki protein yakından ilişkili olmasına ve birlikte çalışmasına rağmen, tamamen zıt iki görevi vardır. Kolajen güç sağlarken, elastin cildin esnek olmasına ve orijinal şekline geri dönmesine izin verir. İki proteinin birlikte çalışmasına güzel bir örnek, kaşlarınızı çattığınız zamandır; cilt esnektir ve kaşlarınız arasında çizgiler oluşturmak için hareket eder, ardından bu kasları gevşettiğinizde cilt pürüzsüz orijinal durumuna geri döner. Kolajeniniz çok güçlü değilse veya cildinizde çok fazla yoksa, bu kaş çatma hareketini zamanla tekrarlamak, kaşınızı çatmadığınız zamanlarda bile orada olan kalıcı çizgiler oluşturur.

Colastin Kolajen Elastin Nedir?

Colastin, ileri teknolojiler kullanılarak vücudunuza kolajen ve elastin desteğini sağlayan bir besin takviyesidir.
Colastin Kolajen ve Elastin ürünü likit ve saşe olarak iki farklı formda satılmaktadır.
Colastin Kolajen & Elastin Likit Shot, bir kutu içerisinde 14 adet olarak her biri 50 ml şişe yer almaktadır.
14’lü Saşe formda her biri 10 Gr.
28’li Saşe formda her biri 10 Gr. olarak satılmaktadır.

Colastin Kolajen Elastin Ne İşe Yarar?

Yüz Bölgesindeki Etkileri;
Kırışıklık görünümünün düzenlenmesine yardımcı olur.
Cildin elastikiyetini düzenleyebilir.
Daha aydınlık bir cilde sahip olmaya yardımcı olur.
Soluk cilt tonunu düzenleyebilir.
Yaşlanma belirtilerinin giderilmesine yardımcı olabilir.

Saç Üzerindeki Etkileri;
İçeriğinde yer alan Biotin içeriğiyle saç dökülmesini durdurmaya yardımcı olur.
Saç köklerinin güçlendirmeye yardımcıdır.
Daha ışıltılı ve bakımlı saç tellerinin oluşmasına yardımcı olur.

Vücut Bölgesinde Etkileri;
Eklem hasarlarını iyileştirmeye yardımcıdır.
Romatizma, osteoartiritis gibi rahatsızlar sebebiyle oluşan ağrıları azaltmaya yardımcı olabilir.
Tırnak ve saçların daha güçlü olmasına yardımcıdır.

Colastin Kolajen Elastin

 

Colastin Kolajen Elastin İçeriğinde Ne Var?

Hidrolize Kolajen 10.000 mg: cilt, tırnak, eklem ve kas sağlığını destekler.

Hidrolize Elastin 400 mg: Kolajenden yaklaşık bin kat daha esnektir. Cilt dokusuna esneklik kazandırır.

Hyaluronic Asit 100 mg: Hyaluronik asit, suyu dermis katmanının içinden çekerek deri yüzeyine, epidermise doğru hareket ettirir.  Ayrıca cilt elastikiyeti, cilt tonu, cildin yenilenmesi, hücre metabolizması ve iyileşmesinde rol oynar.

Resveratrol 100 mg: Cildin yüzeyini korumaya yardımcı olur , olumsuz çevresel etkileri kesintiye uğratır ve azaltmaya yardımcı olur ve yorgun görünümlü bir cildi aydınlatır. Ayrıca kızarıklık görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilecek önemli cilt yatıştırıcı özelliklere sahiptir.

Alfa Lipoik Asit 50 mg: Güneş hasarından kaynaklanan ince çizgileri ve pürüzleri azaltabilir. Yapılan bir araştırmada, alfa-lipoik asit içeren bir ürünü 6 ay boyunca günde iki kez almanın cilt kalınlığını ve ince kırışıklıkları iyileştirdiğini göstermektedir.

Glutatyon 50 mg:Glutatyon, vücuttaki serbest radikaller ve antioksidanlar arasında bir dengesizlik olan oksidatif stresle savaşır. Serbest radikaller biriktiğinde, kırışıklıklara, iltihaplanmaya, hiperpigmentasyona ve melazmaya yol açan hücre ve doku hasarına neden olurlar. Glutatyon, serbest radikallerin ve iltihaplanmanın kötü etkileriyle mücadele ederek yaşla ilgili bu etkilerin azaltılmasına yardımcı olabilir ve cilt tonunu eşitlediği gösterilmiştir.

Vitamin C 50 mg:C vitamini, koyu lekeleri aydınlatan, ince çizgileri yumuşatan ve daha da önemlisi çevreden, kirlilikten ve UV radyasyonundan serbest radikalleri temizleyen güçlü bir antioksidandır.

Koenzim Q10 5 mg: Serbest radikalleri nötralize etmeye ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.

Biotin 500 µg:B7 olarak da adlandırılan biotin, B vitaminleri ailesinin bir parçasıdır. Sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar için gereklidir. Cildin koruyucu dış tabakası dengesiz olduğunda kuru ve susuz cilt ortaya çıkabilir. Biotin, yeni hücrelerin üretimine yardımcı olur ve yağ bezlerinin düzgün çalışmasına yardımcı olarak cildin sağlıklı durumda olmasına yardımcı olur.

Selenyum 55 µg:Selenyumdaki antioksidan enzimler, saç köklerine kirlilik, UV ışınları ve diğer serbest radikal formlarından zarar gelmesini önleyebilir. Ayrıca selenyum, vücudun savunma reaksiyonlarını harekete geçirmede ve hücreleri oksidatif strese karşı korumada belirleyici bir rol oynar.

Colastin Kolajen Elastin Kimler Kullanabilir?

Cilt yaşlanmasının önüne geçmek, kas gücünü artırmak, sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak ve bağışıklığını artırmak isteyen 25 yaş üstü tüm yetişkinler için uygundur.
Hamile ve emzirme dönemindeki kadınların ve kemoterapi tedavisi gören kişilerin kullanmadan önce doktorlarına danışmaları önerilir.

Colastin Kolajen Elastin Nasıl Kullanılır?

Emilimin ve biyoyararlanımın yüksek olduğu sabahları kahvaltı öncesi aç karnına ve ya geceleri uyumadan önce kullanılması önerilir.

Colastin Kolajen & Elastin ürünlerini incelemek satın almak için tıklayınız. 

 

BENZER