Skip to content

Cildinizi Tatile Hazırlamanın 7 İpucu

Cildinizi Tatile Hazırlamanın 7 İpucu
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Cildinizi Tatile Hazırlamanın 7 İpucu

Cilt bakımı rutininizde doğru adımları atmak cildinizin parlaklığını kaybetmesini önlemeye yardımcı olabilir. Şimdi, cildinizi tatil sezonuna hazırlamak için en iyi cilt bakımı ipuçlarımızı paylaşıyoruz.

İPUCU 1: Cildinizi Düzenli Olarak Temizleyin

Cildinizi temizleyerek güne iyi bir notla başlayın. Bu, cildinizin sivilcelerden uzak kalmasına yardımcı olacak ve aynı zamanda cildinizi tatil makyaj rutininin takip etmesi için hazırlayacaktır. Sivilcelerle savaşmak ve cildi kurutmadan temizlemek için salisilik asit ile formüle edilmiş Vichy Normaderm Phytosolution Parlama Karşıtı Temizleyici‘yi deneyebilirsiniz.

İPUCU 2: Cilde Faydaları Olan Bir Astar Seçin

Tatil makyajınızın yerinde kalmasını (ve cildinizin kusursuz görünmesini) sağlamak için, size daha iyi makyaj uygulaması sağlayabilecek ve aynı zamanda cildinize fayda sağlayabilecek bir astar seçin.

Yüz astarları son yıllarda çok yol kat etti ve giderek daha fazla insan nihayet güzellik dünyasındaki önemini ve yerini anladı. Ve gerçekten, ihtiyaçları hafife alınamaz.

Yüz astarlarını kritik bir noktası, cilt bakımı ve makyaj rutinleriniz arasındaki boşluğu kapatan bir köprü olarak düşünün . Örneğin, C vitamini serumlarının antioksidan faydalarının çoğu astarlarda da bulunabilir.

Elbette, en çok bilinen faydalarını sunarlar, yani makyajınızın yapışacağı pürüzsüz bir kanvas oluştururlar ve sonuç olarak kalış gücünü artırırlar. Ancak bu konuda hiçbir hata yapmayın: en son astar yinelemeleri, cilt mükemmelleştirici faydalar sunarak, kendi başlarına cilt bakımı olarak kolayca düşünülebilir .

İPUCU 3: Dudak Balsamınızı Unutmayın

Cildinizi Tatile Hazırlamanın 7 İpucu

Dudakların sadece soğuk havalarda nemlendirmeye meyilli olsak da yaz tatilinde de dudakların ihtiyacı olan nemi vermek önemlidir. Nemlendirici bir balsamı elinizin altında tutmak ve uygulamak genellikle dudakları nemlendirmeye ve uzun süre kalıcı rujlar için dudakların pürüzsüz kalmalarına yardımcı olur.

İPUCU 4: Makyajınızı Çıkarın

Akşamın sonunda makyajınızı çıkarmak, ne kadar geç veya ne kadar yorgun olursanız olun mutlak bir zorunluluktur. Önceden plan yapın ve yardımcı olacağını düşünüyorsanız, bir şişe makyaj temizleyici misel suyu ve yüz nemlendiricinizi komodinin yanına bırakın.

Bu şekilde, sıra yorganın altına girme zamanı geldiğinde, tek yapmanız gereken teninize birkaç hareketle makyajınızı temzilemek.

Nuxe Very Rose Hydrating Micellar Water 3 in 1 200ml – Nemlendirici Temizleme Suyu ,  %97 doğal içeriği ile cildinizi nazikçe temizlerken, cildinizi taze ve yumuşak bırakır.

İPUCU 5: Susuz Kalmayın

Tatiller, birkaç ekstra kokteylle kendinizi şımartmak için mükemmel bir bahanedir, ancak alkol cildinizin görünümünü olumsuz etkileyebilir. Susuz kalmamak için bir bardak şarap veya kokteyl arasında su içtiğinizden emin olun. İyi formüle edilmiş bir nemlendirici ile cildinizi dışarıda nemlendirmeyi de unutmayın.

İPUCU 6: Cildinize Detoks Yapın

Çok geç mi kaldınız yoksa çok fazla ikramla mı kendinizi şımarttınız? Murad Pore Extractor Pomegranate Maske gibi detoksifiye edici bileşenlerle formüle edilmiş bir yüz maskesi deneyin. Cildi nemlendirmeye ve beslemeye devam ederken yağ ve kiri çıkarmak için tasarlanmıştır.

7. İPUCU: C Vitamini ile Parlaklığı Arttırın

Cildinizi Tatile Hazırlamanın 7 İpucu

C vitamininin cilde önemli faydaları vardır. Bunlardan bazıları;

1. Çizgiler ve kırışıklıklarla savaşır
İnce çizgiler, kırışıklıklar ve cildinizin aşınma ve yıpranmasının diğer belirtileri söz konusu olduğunda, C vitamini cephanenizde bulunması gereken kullanışlı bir araçtır.

Araştırmalar , bu besinin hasara karşı korumaya yardımcı olduğunu ve serbest radikalleri nötralize ederek cildin yenilenmesine yardımcı olduğunu gösteriyor .

2. Güneşten zarar görmüş cildi canlandırır
Uzun süreli güneşe maruz kalma cilt üzerinde bir takım etkiler yapar – pul pulluk, güneş lekeleri, pürüzlü alanlar, rosacea vb. Ancak topikal olarak günlük C vitamini dozu uygulamak cildinizin çok fazla hasar almasını engelleyebilir.

Bir çalışma , hafif ila orta derecede foto-hasar görmüş cilde sahip kişilerin, 3 ay boyunca topikal bir C vitamini tedavisi kullandıktan sonra, ince çizgiler, pürüzlülük ve cilt tonu dahil olmak üzere cilt görünümünde önemli bir iyileşme yaşadığını buldu.

3. Tonu eşitler ve kızarıklığı en aza indirir
Lekeli, pürüzlü cilt, güneşe maruz kalmaktan hormonlara ve tıbbi koşullara kadar bir dizi faktörden kaynaklanabilir.

İyi haber şu ki, C vitamini , bu renk bozulmasına neden olan hasarlı kılcal damarları onarmaya ve onları gelecek için güçlendirmeye yardımcı olduğu için, kızarıklığa karşı mücadelede doyurucu bir savaşçı olduğunu kanıtladı .

4. Susayan cildi nemlendirir
Cildinizin su tutmasına yardımcı olarak çok kuru veya yağlı olmasını önler.

5. Esnekliği artırır
Topikal C vitamininin , cilde sıkı ve dolgun bir görünüm kazandırmaya yardımcı olan, vücudumuzda doğal olarak oluşan bir protein olan kolajen üretimini teşvik ettiği gösterilmiştir .

Vücut yaşlandıkça doğal olarak daha az kolajen ürettiğinden, C vitamini gibi bir bileşen kullanmak cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Tatillerde parlaklığı artırmaya yardımcı olmak ve donuk, yorgun cildi frenlemek için rutininize günlük bir C vitamini serumu ekleyin.

Cilt bakımına dair diğer makalelerimize göz atmak için tıklayın.

 

BENZER