Skip to content

Avene

aveneGünümüzde cilt bakımı konusunda pek çok marka aktif durumdadır ve bunun yanı sıra pek çok yeni marka da gün geçtikçe cilt bakım ürünleri sunmaya başlamaktadır. Bunun en büyük nedeni güneş ışınları, kirli hava gibi dış etmenler ile stres ve yaşam tarzında yer alan değişimlerin cilt sağlığı açısından zararlı bir şekilde gelişmesi sonucu cilt sorunlarında görülen önemli artıştır. Cildin dengesini zorlayan bu tip durumlar karşısında cildin korunmaması demek cilt sorunlarının ortaya çıkması demektir.

Tüm bu nedenler cilt bakım ürünlerine olan talepleri açıklamaktadır. Ancak kaliteli bir cilt bakım ürününe sahip değilseniz cildiniz yine risk altında olacaktır. Çünkü trajikomik bir şekilde cilt bakım ürünlerinin çok önemli bir kısmı cilt sağlığı açısından son derece olumsuz etkiler yapmaktadır.

1736 yılında kurulan Avene markası bilinen en eski ve köklü dermokozmetik markasıdır. Aktif durumdaki en yakın rakibinden 2 kat daha yaşlı bir marka olan Avene bu nedenle inanılmaz bir tecrübe ve beceri ile donanmıştır. Avene markası cilt bakım ürünleri sunma amacı ile bir terapi merkezi kurmuştur. Bu terapi merkezinde aktif olarak bakım sunmaya başlayan marka Avene Termal Suyunun özelliklerini kullanarak cilt sorunlarına karşı bakım sağlamayı başarmıştır. Üstün mineral içeriği ile cilt bakımı konusunda uzmanlaşan bu ürünler zaman içerisinde çok profesyonel bakım olarak ortaya çıkmış ve Avrupa’nın 4  bir yanında tercih edilmeye başlanmıştır. Günümüzde avene markası yüzlerce ülkede tercih edilmektedir.

Avene ürünleri halen termal sudan elde edilmektedir, hem de cilt terapi merkezi de halen aktif durumdadır. Bu da doğal olarak Avene ürünlerini doğrudan gerçek hastalar üzerinde test ediliyor olması anlamına gelir. Köklü bir marka olarak kalite Avene markası için çok önemlidir ve tüm Avene ürünleri insan sağlığı odaklı olarak ürünler sunar.

Avene cilt bakımı konusunda çok önemli bir isimdir. Bu nedenle dünya genelinde en çok tercih edilen marka olarak bilinir. Avene ürünleri termal suyu verimli kullanmak amacı ile sınırlı olarak üretilmektedir ve ürünlerin fiyatları da bu nedenle biraz yüksek olabilir.

BENZER