Skip to content

Avene Triacneal Expert Emulsion

Avene Triacneal Expert Emulsion
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml, lekeleri, izleri ve yaşlanmanın ilk belirtilerini kapsamlı bir şekilde gidermeye yardımcı olan bir gece nemlendiricisidir.
Yağlı ve akneli ciltlere özel olarak geliştirilmiş olan bu ürün, daha temiz bir cilt ve yaşlanma karşıtı bakım arayanlara taviz vermeden nemlendirme sağlar.

Yetişkinlerde Sivilce ve Akne Oluşumunun Sebepleri

Yetişkin sivilcenin kökünde, genç sivilceye neden olan sebepler yatar: ciltteki aşırı yağ ve bakteriler. Hamilelik ve adet kanamasından kaynaklananlar da dahil olmak üzere hormonlardaki herhangi bir değişiklik aşırı yağı tetikleyebilir.
Sigara içen kadınlar da sivilceye daha yatkın görünmektedir.

Aile Geçmişinin Yetişkin Akne ve Sivilce Probleminde Etkisi Var Mıdır?

Aile geçmişinde sivilce ve akneli cilt problemi yaşanmış ya da yaşanıyorsa sizde degörülme eğiliminde olur. Bu nedenle bir ebeveynde yetişkin sivilce varsa, daha yüksek risk altındasınız. İnsanlar 40’lı yaşlarında ve sonrasında sivilce oluşumuna yakalanabilir.

Yüzümü Sık Sık Yıkıyorum ama Yine de Cildimde Sivilce ve Akne Problemi Yaşıyorum. Neden?

Cildinizi yıkamak siyah noktalardan veya sivilcelerden kurtulmanızı sağlamaz.
Sebum olarak da adlandırılan yağ kısmen tıkanmış bir gözenek içinde hava ile reaksiyona girdiğinde cilt yüzeyinin altında siyah nokta oluşur. Gözenek tamamen tıkandığında, sivilce- akne oluşumu başlar.

Yüzünüzü günde iki kez ve terledikten sonra hafif bir temizleyici ve ılık su kullanarak yıkayın – sıcak su değil. Sivilceyi kötüleştirebileceği için cildinizi fırçalamayın.

Doğum Kontrol Hapları Sivilce Oluşumunu Kontrol Etmeye Yardımcı Mıdır?

Doğum kontrol hapları bazı kadınların sivilceyi kontrol etmesine yardımcı olabilir. Doğum kontrol haplarındaki hormonlar, androjen hormonlarını engellemeye yardımcı olabilir. Androjen, yağ bezlerini aşırı hızda çalıştırır. Yine de bazı doğum kontrol hapları sivilceyi daha da kötüleştirebilir. Bu nedenle, doğum kontrol hapları alsanız bile, yine de iyi bir sivilce cilt bakımı rutinine ihtiyacınız olacak.

Makyaj, Sivilce ve Akne Oluşumuna Sebep Olur mu?

Aslında yüzünüze sürdüğünüz herhangi bir şeyin gözenekleri tıkama potansiyeli vardır. Yağsız makyaj, güneş kremi ve diğer cilt ürünlerini tercih edin. Komedojenik olmayan ürünler akne eğilimli ciltler için daha iyi olabilir.

Ayrıca krem ​​fondötenler yerine toz kozmetikler kullanmayı da deneyebilirsiniz. Fondöten kullanmak istiyorsanız, bazı dermatologlar dimetikon veya siklometikon içerenler gibi yağsız sıvı silikon mat fondötenleri önermektedir.

Stres, Sivilce Oluşumunu Etkiler mi?

Stres, sivilcenin ana nedeni olarak kabul edilmez. Daha sıklıkla sivilceniz stres seviyenizi artırabilir. Etkili akne tedavisi aslında stresi azaltmaya yardımcı olabilir.

Ancak bazı insanlarda stres, sivilceleri daha da kötüleştirebilir. Stresin salgıları tetiklediğini düşünüyorsanız, derin nefes egzersizleri ve hatta meditasyon gibi basit teknikler stresi azaltabilir.

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml Nedir?

Bir Fransız markası olan Avene’nin akne eğilimli ve sivilce ciltler için geliştirdiği ürün yelpazesinde yetişkin sivilce ve akne problemi yaşayan ciltler için geliştirdiği nemlendiricidir.
Bu ürün, yetişkin akneleri için uygundur ve özellikle şiddetli yağlı cilt için uygundur. Kusurları ve izlerin görünümü azaltırken yaşlanma belirtilerini de gidermeye yardımcı olur.

Avene Triacneal Expert Emulsion

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml Ne İşe Yarar?

Siyah noktaların yok edilmesine yardımcı olur,
Cilt dokusunu pürüzsüzleştirir,
Kalan izleri azaltmaya yardımcı olur,
Kızarıklığı azaltır,
Lekeleri gidermeye yardımcı olur,
Kullanımdan hemen sonra cilt yumuşak, nemli, rahat hisseder.
TriAcnEal Expert, 6 haftalık kullanımın ardından lekelerin ve siyah noktaların sayısını ve leke izlerinin görünümünü önemli ölçüde azaltır

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml İçeriğinde Ne Var?

Avene Triacneal Expert, lekeye eğilimli cilde sahip yetişkinlerin üç ana endişesini üç gelişmiş aktif madde tarafından ele almaktadır. Ürünün içeriğinde;
DİOLÉNYL®
Lekeleri ortadan kaldırmaya ve önlemeye yardımcı olan bir anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar etki sağlayan bileşen.

X-PRESSİN ™
Lekelerin geride bıraktığı inatçı leke görünümünü azaltmaya yardımcı olan nazik ama etkili bir peeling enzimidir.

RETİNALDEHYDE
A Vitamini türevi olan bu bileşen, gözenekleri açmaya, kalan izleri azaltmaya yardımcı olur ve yaşlanmaya karşı ek faydalar sağlar.

Alerji risklerini en aza indirmek için formüle edilmiştir.

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml Kimler Kullanabilir?

TRİACNÉAL EXPERT , leke izlerine sahip, LEKEYE eğilimli ciltler için uygundur.
Komedojenik değildir.
Hamileyken kullanmayın.

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml Nasıl Kullanılır?

TriAcneal Expert’i akşam yüzünüze eşit olarak uygulayın ve yüzünüzü temizledikten sonra uygulayın.
Karıncalanma olursa uygulama sayısını yarı yarıya azaltın.
Yalnızca harici kullanım içindir.
Güneşe maruz kalmaktan kaçının ve güneş koruması kullanın.

Avene Triacneal Expert Emulsion 30 ml ürününü incelemek ve satın almak için tıklayınız. 

Avene markasına ait diğer ürünleri incelemek için tıklayınız.

BENZER