Skip to content

Avene Emulsion Krem ile Güneşten kaçmayın güneşten korunun

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Avene Emulsion KremAvene Emulsion Krem Nedir ve Cildinize Nasıl Etki Eder?

Avene Emulsion Krem yağlı ve karma ciltler için üretilmiş ve de yüksek derecede koruma sağlayabilen bir güneş kremidir. Tam adı ile Avene Emulsion SPF 50 Güneş Kremi olarak bilinir. Yani güneşe karşı elli faktöre eşit olacak bir şekilde çok yüksek dereceli bir koruma etkisi vardır. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından yani UVA ve UVB ışınlarından korurken cildinizin derinlerindeki cilt hücrelerinizi korur. Bildiğiniz üzere UVA ışınları da UVB ışınları da ayrı ayrı cildiniz için çok tehlikeli ışınlardır ve en kötüsü ise ikisi de cilt kanserini tetikleme özelliğine sahiptir. UVA ışınları cildinizde en derinlere kadar işler ve hücrelerinizin zarar görmesine sebep olur. Ayrıca cildinizi hassaslaştıran ve yaşlılık belirtilerine sebep olan zararlı etkileri de vardır. UVB ışınları ise cildinizde güneş yanıklarına, güneş lekelerine ve güneşten oluşan alerjik reaksiyonlara sebep olur.

Avene Emulsion Güneş Kreminin Cildinize Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Avene Emulsion Güneş Kremi tüm etkilerinin ötesinde, her şeyden önce cildinize maksimum düzeyde bir koruma sağlayarak güneşten ve güneş ışınlarından gelecek her türlü zararlı etkiyi minimum düzeye indirger. Ayrıca cildinizin ihtiyaç duyduğu her şeye cevap verir. Örneğin, istediğiniz kalite ve güveni Avene ürünü olmasıyla, istediğiniz maksimum derece korumayı da özel içeriği sayesinde sizlere sunar. Aynı zamanda da cildinizdeki yağ oranını dengeleyerek cildinizin yağlanmasına da engel olur. Özel kremsi dokusu sayesinde cildiniz tarafından derinlemesine emilir ve hücreleriniz üzerinde koruyucu bir özellik gösterir. Ayrıca da şeffaf ve saten bir görüntüsü ve yağsız ve sütsü bir dokusu vardır. Bu sayede de cildinizi yağlandırmadan nemlendiren ve güneşe karşı da koruyan bir bakım yapar.

Avene Emulsion Güneş Kreminin Özel Formülünde Hangi Maddeler Vardır?

Avene Emulsion Krem klinik ortamlarda birçok dermatolog tarafında özenle üretilmiş bir ürün olma özelliği taşımaktadır. Bu yüzden de içeriğinde bulunan maddeler de aynı derecede özenle seçilmiştir. Cildiniz için en az hassasiyet yaratacak ve en fazla etki edecek ürünlerin birleşimi ile oluşan avene emulsion güneş kremi sizlere en iyi güneşten korunma hizmet vermekte olan bir üründür. İçeriğinde ise, cildinizi güneşi güneşin verdiği rahatsızlığa karşı rahatlatacak ve sıcağa karşı da ferahlatacak bir madde olan termal su bulunmaktır. Termal su cildi rahatlatıcı ve ferahlatıcı en iyi maddedir. Bunun yanı sıra içerisindeki balkabağı özü cilt için oldukça faydalıdır ve cilde direnç kazandırmasının yanında bir de cildi güneşin cilt kanserine neden olma etkilerinden de korur ve cildinizi kansere karşı daha güçlü bir hale getirir. Ayrıca içerisinde bolca E vitamini barındıran Avene Emulsion güneş kremi, E vitaminin iyileştirici özelliğinden faydalanır ve ciltte güneş dolayısı ile oluşmuş güneş lekelerine karşı onarıcı bakım yaparken yenilerinin meydana gelmesini de engeller.

Avene Emulsion KremAvene Emulsion Güneş Kreminin En Doğru Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Avene Emulsion güneş kremi güneşe çıkmadan önce cildinize sürün ve iyice emilinceye kadar cildinize yedirerek yuvarlak daireler çizer gibi masaj yapın. Güneşe uzun sure maruz kalacaksınız örneğin koca bir gün boyunca, bu işlemi cildinizde kuruluk hissi hissetmeye başladıkça tekrar edin. Ayrıca denize ya da havuza girdiğinizde kremi cildinize tekrar sürün ki etkisi daha kalıcı olabilsin. Çünkü normalde Avene Emulsion güneş kremi tere ve suya karşı dayanıklılık gösteren bir üründür ama yinede işinizi sağlama almanız tavsiye edilir.


Kaynakça:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Dermatoloji Dermatolog hakkındaki ansiklopedik bilgilere bu sayfadan ulaşarak; kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

BENZER