Skip to content

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)
18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi) makalemizde Curly Girl Metodu nedir?

Nasıl Uygulanır? Curly Girl Metodu’nun tüm ayrıntılarını ve bu metoda dair merak ettiklerinizin cevaplarını bulacaksınız. İşte 18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)

1.Kıvırcık Kız Yöntemi Nedir?

Kıvırcık Kız Yöntemi, kıvırcık saçlara mümkün olduğunca doğal bir şekilde bakmak için bir saç rutinidir. Yöntem, aşağıdaki temel ilkelere dayanmaktadır: zararlı bileşenleri (örneğin: sülfatlar ) ve ürünleri (örneğin: kurutucular ve fırçalar) kesin , buklelerinizi ve saç tipinizi öğrenin ve buklelerinizi pamuklu bir havluyla ile kurutmak gibi yeni alışkanlıkları benimseyin. havlu yerine gömlek. Kıvırcık kız Metodu Lorraine Massey tarafından ortaya atılmış bir yöntemdir.

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)

2.Kıvırcık Kız Metodu ile nasıl başlarsınız?

Özetle, saçınızdaki ve saç derinizdeki silikon birikimini ortadan kaldırdığınız son bir yıkama ile başlarsınız. Bu aynı zamanda sülfat içeren bir şampuanı son kullanışınızdır. Daha sonra bukle ve saç tipinizi belirlersiniz, böylece saçınızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyebilirsiniz. O andan itibaren buklelerinizi sadece Kıvırcık Kız Yönteminin onayladığı ürün ve tekniklerle yıkayacak, bakım yapacak ve şekillendireceksiniz.

3.Kıvırcık Kız Yöntemi sadece kadınlar için mi?

Kıvırcık Kız Yöntemi kadın saçı kadar erkek saçı için de geçerlidir. Bir erkek olarak saçlarına iyi bakmak kesinlikle kız gibi değildir. Doğal buklelerini kucaklayan erkekleri ve erkek çocukları seviyoruz. Yöntemin adını biz bulamadık beyler… Sitemizde yer alan tüm saç bakım önerileri erkek saçı için de %100 geçerlidir.
Günlük Kıvırcık Kız rutini neye benziyor?
Basitleştirilmiş, Kıvırcık Kız rutini aşağıdaki gibidir: saçlarınızı sık sık şampuanla yıkamak yerine saç kremi ile yıkayın, derin bir saç kremi ile bakım yapın, en sevdiğiniz ürünlerle şekillendirin ve son olarak buklelerinizi kurutun. Saç tipinize bağlı olarak, bu rutini haftada birkaç kez tekrarlayın. Aralarda buklelerinizi saç kremini suyla seyreltip bir karışımla tazeleyebilirsiniz.

4.Buklelerimi nasıl tazeleyebilirim?

Buklelerinizi (birlikte) yıkamalarınız arasında tazelemek ister misiniz? Tabi ki hiç sorun değil! Ekstra nemlendirme için bir sprey şişesini su ve biraz saç kremi ile doldurun ve bunu buklelerinize püskürtün. Ardından şekillendirici ürünlerinizi uygulayın, saçınıza sürün ve bukleleriniz tazelenmiş ve yeni gibi görünecek.

5.Sonuçları görmek ne kadar sürer?

Kıvırcık Kız Metodu ile başladıktan sonra güzel ve sağlıklı buklelerinizin ortaya çıkması ne kadar sürer? Bu herkes için farklıdır. Yine de, sıkı çalışmanızın gerçek sonucunu görmeden önce en az altı hafta sayın. Sizi rahatlatmak için: Son yıkama nedeniyle saçlarınız yeni yumuşak ürünlerinize iyi tepki vereceğinden, ilk tam CG rutininizden hemen sonra farklılıkları görmeye başlayacaksınız.

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)
BUKLE TİPLERİ

6. Curly Girl Metodu çok kıvırcık saçlarda işe yarar mı?

Kıvırcık Kız Metodu çok kıvırcık olan saçlar için uygun mu? Evet elbette! Kıvırcık saçlar bukle tip 4’ün (kıvırcık: kaba), birbirine yakın spiral şekilli buklelere sahip kalın saçların altına düşer. Bu kıvrılma türü sağlam görünür, ancak çok kırılgandır ve genellikle çabuk kurur. En büyük zorluklarınız? Sonsuz düğümlere karşı mücadele ve buklelerinizdeki nem seviyesini koruma.

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)

7.Saçımı ne sıklıkla yıkamalıyım?

Ne yazık ki, bu sorunun basit bir cevabı yok. İlk olarak, saçınızı doğru bir şekilde analiz etmek önemlidir. Ancak bukleleriniz için kullandığınız ürünler ve yaşam tarzınız da gereken yıkama sayısını etkiler. Neyse ki, bu aynı zamanda bunun üzerinde biraz etkiniz olabileceği anlamına da geliyor.

8.Birlikte yıkama nedir?

Kıvırcık Kız Metodu’nun temel ilkelerinden biri, sülfat gibi agresif temizleyiciler ve silikon gibi bileşenler içeren şampuanları ortadan kaldırmaktır. Şunu düşündüğünüzü duyuyoruz: O zaman saçımı ve saç derisini nasıl temizlemeliyim? Bir birlikte yıkama ile, aynı zamanda  saç kremi ile yıkama olarak da adlandırılır.

9.Kıvırcık Kız Metodu neden saçlarımı daha iyi ve güzel kıvırıyor?

Kıvırcık Kız Metodu’nun büyük sırrı bu! Temel olarak, saçınıza nazik davranırsınız ve fön makinesi, kimyasal işlem ve fırça ile zarar vermezsiniz. Bu, saçınızı ve saç derinizin durumunu iyileştirir ve aramızdaki şanslı birkaç kişi için, tatlı bir bukle demeti ile sonuçlanır.

10.Kıvırcık Kız Yöntemini düz saça uygulayabilir misin?

Saçınıza bakmanın daha sağlıklı bir yolu. Saçınıza zarar veren veya birikmeye neden olan saç ürünlerini silersiniz. Bu, saçınızın daha fazla nem ve besin emmesini sağlar. Bu daha sağlıklı saçlara yol açar ve daha sağlıklı saçlar daha parlak ve daha güzel olur. Bazıları için aslında dalgalı veya kıvırcık saçlara sahip olduklarını keşfetmeye bile yol açar. Yani evet, kesinlikle denemeye değer!

11.Buklelerimin açıklığa ihtiyacı var mı?

Kuru, kaşıntılı veya pul pul saç derisi, yağlı saçlar ( birlikte yıkamanızı yeni kullanmış olsanız bile ), aniden düzgün çalışmayı bırakan ürünler veya cansız bukleleriniz mi var? O zaman bukleleriniz bir netleştirme kullanabilir. Saçınızda kir, yağ, ürün veya mineral ( kalsiyum gibi ) katmanları oluşmuş olabilir. Saçınıza, aslında sadece CG’ye dayanıklı bir şampuanlama tedavisi olan arındırıcı bir tedavi uygulayarak bunları kolayca çıkarabilirsiniz.

12.Buklelerimde bir difüzörü nasıl kullanırım?

Kıvırcık Kız yöntemine göre, saç kurutma makinelerinden veya aslında ısı kullanan herhangi bir şekillendirme aletinden kaçınmak daha iyidir.
Aşağıdaki gibi bir difüzör kullanmak en iyisidir: en sevdiğiniz şekillendirici ürünü uygulayın ve buklelerinizi klipslerle aydınlatın, saç kurutma makinenizi orta, hatta daha iyisi soğukta çalıştırın, saçınızı kırın: buklelerinizi öne veya yana atın, difüzörü hareket ettirin köklerinize hava üflemek için saçınızın içinden geçirin, bukleleriniz yaklaşık %70-90 kuruyana kadar devam edin.

13.Curly Girl Metodu ile nasıl yumuşak ve hacimli bukleler elde edersiniz?

Burada tek bir cevap olduğunu düşünüyoruz: Kıvırcık Kız Metodu’na sadık kalın! Sabır, iyi alışkanlıklar ve saçınıza uygun ürünlerin kullanımı ile zamanla yumuşak, sağlıklı ve canlı buklelerin ortaya çıkacağına söz veriyoruz. Sadece tüm öncüllerinize bakın!

14.Kıvırcık Kız Metodu ile parlak saçlara nasıl kavuşursunuz?

Sağlıklı ve parlak buklelere giden kestirme bir yol yoktur. En azından, CG kanıtı değil. Saçınızı parlatmak için saç ürünlerine sıklıkla eklenen bileşen silikondur . Silikonlar saçınızda parlaklık sağlayan bir tabaka bırakır. Bu, bu bileşenin saçınızı besliyor gibi görünmesini sağlar. Bununla birlikte, silikonlardan kaçınmak daha iyidir çünkü saçınızı kapatırlar: saçınızda saçınızı kapatacak bir film bırakırlar. Silikonlu ürünlerin sık kullanımından dolayı bu ince tabakalar oluşur. Sonuçta, bu birikim kuru ve kırılgan saçlara yol açabilir. Silikonlar işe yaramaz. Nasıl parlaklık kazanırsın? Kıvırcık Kız Yöntemi ile biraz sabır ve ısrarla buklelerinizin kendiliğinden parladığını göreceksiniz: sağlıklı ve canlı saçların işareti.

15.Saçımı ne kadar süre kurumaya bırakmalıyım?

Buklelerinizi yeni yıkadıysanız, fazla nemi pamuklu bir tişörtle sıkın. Şekillendirici ürününüzü uyguladıktan sonra saçınızı aynı tişörtün içine nazikçe sarın ve 20-30 dakika bekletin. Ardından buklelerinizi kurumaya bırakın. Saçınızın ne kadar çabuk kuruduğu, saçınızın gözenekliliğine bağlıdır . Düşük gözenekli saçlarınız varsa buklelerinizin kuruması uzun zaman alırken, yüksek gözenekli saçlarınız çok çabuk kurur.

16.Kıvırcık Kız Yöntemine göre hangi alkol türleri uygundur?

Tüm alkoller saçınız için kötü değildir . Ayrıca saçınızı besleyen sözde ‘yağlı’ alkolleriniz var. Bunları ürün ambalajında ​​şu isimler altında bulabilirsiniz: behenil alkol, setil alkol, setearil alkol, miristil alkol, lauril alkol, propilen glikol, stearil alkol, izosetil alkol, izostearil alkol, C30-50 alkol, lanolin alkol.

17.Saçımı nasıl derinlemesine şekillendiririm?

Derinlemesine bakım , iyi bir saç maskesi kullanarak saçınızı beslemeye odaklanan saçlarınız için bir tedavi yöntemidir. Bukleler doğal olarak daha kurudur, çünkü saç derinizdeki doğal yağların saç uçlarınıza gitmesi gereken yol düz saçlardan daha uzundur. Bu nedenle, derinlemesine bakım, kıvırcık saç rutininizin önemli bir parçasıdır.

18.Saçımın CG kanıtını nasıl çözerim?

Artık bildiğiniz gibi, Kıvırcık Kız Yöntemi, en azından, fırça ve tarak hayranı değil. Kıvırcık bir kız olarak, genellikle düz saçlı kadınlardan daha fazla karışıklık yaşarsınız. Birlikte yıkadıktan sonra ıslak saçlarınızı parmaklarınızla nazikçe içinden geçirerek açmayı deneyebilirsiniz (aksi takdirde saç dökülmesi yaşarsınız).

18 Soruda Curly Girl Metodu (Kıvırcık Kız Yöntemi)’nu en çok sorulan sorular üzerinden aklınızdaki soru işaretlerini açıklığa kavuşturduk. Saç bakımına dair diğer makalelerimize göz atmak için tıklayınız.

Curly Girl metoduna uygun saç bakım ürünlerini keşfetmek için tıklayınız.

BENZER