TIRNAK BAKIMINDA NE TAVSİYE EDİLİR VE NELERDEN KAÇINMANIZ GEREKİR

Güzel ve bakımlı doğal tırnaklar, her kadının tartışılmaz bir dekorasyonudur ve elinin daha zarif görünmesine katkıda bulunur. Tırnak sanatı ve jel oje ne kadar çekici görünse de sağlıklı ve güzel verniklenmiş doğal tırnakların kesinlikle rakipsiz olduğu kanaatindeyiz. Ancak, onları nasıl besleyeceğinizi, yani bu konuda neyin tavsiye edildiğini ve nelerden kaçınmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Sağlıklı tırnaklar, lekesiz ve renksiz, pürüzsüz, pürüzsüzdür ve renk bakımından tutarlıdır. Bazen tırnağın yüzeyinde yaşla birlikte daha belirgin hale gelen dikey çizgiler belirir. Çivi üzerinde genellikle bir sonuç ve yaralanma olan beyaz çizgiler de mümkündür. Her durumda tırnak bakımı sadece bir estetik meselesi değildir ve belirli durumlarda bir dermatoloğa danışmak gerekir. İşte dikkat etmeniz gereken işaretler:

  1. Tırnaklarda renk değişikliği veya koyu lekeler olsun, renk değişikliği.
  2. Çivi aşağı doğru büküldüğünde olduğu gibi çivi şeklini değiştirin.
  3. Tırnak plağının incelmesi.
  4. Çiviyi plakadan ayırın.
  5. Batık tırnaklar.
  6. Herhangi bir ağrı.

Tırnak Bakımında Yapılması Gerekenler

Tırnaklarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlamak için:

Tırnaklarınızı kuru ve temiz tutun. Bu, bakterilerin tırnaklarınızın altında büyümesini engeller. Suyla tekrarlanan veya uzun süreli temas tırnakların ayrılmasına katkıda bulunabilir. Bulaşıkları yıkarken, temizlerken veya sert kimyasallar kullanırken pamuk astarlı lastik eldiven giyin.

İyi tırnak hijyeni uygulayın. Keskin bir manikür makası veya makas kullanın. Tırnaklarınızı düz bir şekilde kesin, ardından uçları hafif bir kıvrımla yuvarlayın.

Nemlendirici kullan. El losyonu kullandığınızda, losyonu tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize de sürün.

Koruyucu bir tabaka uygulayın. Tırnak sertleştirici sürmek tırnakların güçlenmesine yardımcı olabilir.

Doktorunuza biotin hakkında soru sorun. Bazı araştırmalar, besin takviyesi biyotinin zayıf veya kırılgan tırnakları güçlendirmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir.

Tırnak Bakımı Yapılmaması Gerekenler

Tırnak hasarını önlemek için şunları yapmayın:

Tırnaklarınızı ısırın veya tırnak etlerinizi toplayın. Bu alışkanlıklar tırnak yatağına zarar verebilir. Tırnağınızın yanında küçük bir kesik bile bakteri veya mantarların girmesine ve enfeksiyona neden olmasına izin verebilir.

Şeytan tırnaklarını çekme. Şeytan tırnağıyla birlikte canlı dokuyu parçalayabilirsiniz. Bunun yerine, şeytan tırnaklarını dikkatlice kırpın.

Sert tırnak bakım ürünleri kullanın. Oje çıkarıcı kullanımınızı sınırlayın. Oje çıkarıcı kullanırken aseton içermeyen bir formül tercih edin.

Sorunları görmezden gelmeyin. Kendi kendine geçmeyen veya diğer belirti ve semptomlarla ilişkili bir tırnak probleminiz varsa, değerlendirme için doktorunuza veya dermatoloğunuza danışın.

Oje, tırnak bakımı, tırnak sertleştirici, oje koruyucu vb ürünlere www.dermokozmetik.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön